Home » Меси: Реал е најдобар според резултатите, не и според квалитетот на играта

Меси: Реал е најдобар според резултатите, не и според квалитетот на играта

by Lina Muslija

Легендата на Барселона Лионел Меси, даде изјава која нема да им се допадне на навивачите на Блауграна.

Аргентинскиот новинар го праша Меси дали ја следел последната сезона во која Реал Мадрид повторно доминираше, а тој рече дека тие без сомнение се најдобриот клуб во светот во моментов кога се резултатите во прашање.

Сепак, Меси очигледно не е премногу воодушевен од играта на Реал бидејќи изјави дека има еден тим кој игра многу подобар и поубав фудбал и дека во тој сегмент е најдобар во светот.

„Реал Мадрид е најдобриот клуб во светот и актуелен освојувач на Лигата на шампионите. Ако ги гледаме само резултатите, Реал Мадрид без сомнение е најдобар. Но доколку само го гледаме нивото и квалитетот на играта тогаш сметам дека најдобри се Манчестер сити“, изјави Меси.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More