Home » Меџити: Пукањето пред тетовската болница било заради нерасчистени проблеми меѓу две групи

Меџити: Пукањето пред тетовската болница било заради нерасчистени проблеми меѓу две групи

by Журнал

Mинистерот за здравство Фатмир Меџити изјави дека пукањето пред тетовската болница било заради нерасчистени проблеми меѓу две групи кои случајно се нашле во дворот на болницата. Додаде дека инцидентот нема поврзаност со болницата.

„Колку што знам, информација од директорот на болницата во Тетово, двајцата се префрлени во Скопје. Едниот е во потешка, едниот во полесна состојба. Тие се во КАРИЛ. Другото, се ќе расчисти МВР и понатаму и обвинителството“, вели Меџити.

Доцна синоќа беа приведени четири лица за пукањето, а се трага по уште едно лице.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More