Home » Меџити: Не е битно кому судот ќе го „додели печатот“ на партијата, битно е со кого е народот

Меџити: Не е битно кому судот ќе го „додели печатот“ на партијата, битно е со кого е народот

by Журнал

Легален и легитимен претседател на партијата Алијанса за Албанците е Арбен Таравари“, рече Меџити вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 коментирајќи за тоа „чија е партијата“.

Тој додава дека важно е со кого е народот.

На крајот на краиштата не е битно на кого судот ќе го додели печатот, туку со кого е народот, кој ја има поддршката. Во Македонија имате партии, претседатели со печати позади кои нема гласачи, поддршката од народот е битна тука“, додаде Меџити.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More