Home » Meџити најавува зголемување на мнозинството

Meџити најавува зголемување на мнозинството

by Журнал.мк

Лидерот на Демократско движење, партија која е дел од коалицијата Вреди, Изет Меџити вчера најави дека дел од новото владино мнозинство во Собранието ќе бидат и пратеници од Европскиот фронт. Според него, се работи за три или четири пратеници. Во интервју за A2 Си-Ен-Ен (А2 CNN), Меџити не ги кажа имињата на пратениците.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More