Home » Меџити го повика раководството на ДУИ да ја прифати реалноста и да се однесува како конструктивна опозиција

Меџити го повика раководството на ДУИ да ја прифати реалноста и да се однесува како конструктивна опозиција

by Журнал.мк

Претседателот на Демократското движење, Изет Меџити преку својот Фејсбук профил напиша реакција по повод изјавите на лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Тој вели дека го повикува раководството на ДУИ да ја прифати реалноста.

„Го повикуваме раководството на ДУИ да ја прифати реалноста, да почне да се однесува како конструктивна опозиција, како што се однесуваат нормалните политички партии во која било земја во светот и да почне да го прави тоа со почитување на основното правило на демократијата за почитување на изборниот резултат, да се почитува мнозинскиот парламентарен облак и правилата од првите 100 дена“, порача Меџити.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More