Home » Маж почина откако падна од воздухопловен балон во Австралија

Маж почина откако падна од воздухопловен балон во Австралија

by Журнал.мк

Еден човек почина откако падна од воздухопловен балон во Мелбурн, Австралија, јавија американските медиуми.

Балонот полетал од северните предградија на Мелбурн рано денеска и бил во воздух околу 30 минути пред човекот да падне од кошот. Телото било пронајдено во станбена област која била затворена за сообраќај од страна на државната полиција на Викторија. Балонот безбедно слета на многу километри од местото каде што беше пронајдено телото на мажот.

Инцидентот е под истрага, вклучително и од регулаторите за безбедност на воздушниот сообраќај.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More