Home » Маж од Косово приложил туѓа лична карта во Македонија

Маж од Косово приложил туѓа лична карта во Македонија

by Журнал

Денеска (27.01.2024) во 01:40 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ на влез во државата бил приведен С.М. (39) од Косово затоа што при контрола приложил туѓа лична карта.

Тој бил приведен од полициски службеници, а по насоки од судија од Основен кривичен суд Скопје тој бил пренесен во Прифатниот центар за странци-Скопје.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More