Home » Маж нападнат од мечка во велешко, го спасиле неговите кучиња!

Маж нападнат од мечка во велешко, го спасиле неговите кучиња!

by Журнал.мк

Маж на возраст од 60 години синоќа бил нападнат од мечка во атарот на велешкото село Оморани. Настанот се случил додека тој напасувал крави, а при нападот мечката го каснала.

Го спасиле неговите кучиња, кои тргнале кон неа и лаејќи ја избркале.

Од СВР Велес потврдија дека синоќа во 21.30 часот во болницата во Велес, Ц.С.(60) од село Дреновци, прилепско, на полициски службеници од СВР Велес им пријавил дека на планината Мукос, атар на село Оморани, Општина Чашка, додека напасувал крави, бил нападнат и каснат од мечка, која била избркана од неговите кучиња.

Нема официјална информација со какви повреди се здобил нападнатиот, ниту дали е хоспитализиран.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More