Home » Маж ја нападнал сопругата, таа му се заканувала со нож – двајцата се приведени

Маж ја нападнал сопругата, таа му се заканувала со нож – двајцата се приведени

by Журнал.мк

На 03.05.2024 во 17:40 часот полициски службеници од ОВР Виница, во виничко го лишиле од слобода С.Ѓ.(37), постапувајќи по претходна пријава според која физички ја нападнал неговата сопруга.

Приведена била и С.Ѓ.(25), затоа што со остар предмет упатила закани кон нејзиниот сопруг.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More