7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Maxus Territory

Најчитани вести

Maxus (дел од компанијата SAIC) го искористи овогодинешниот автомобилски саем во Ченгду во Кина за да го прикаже својот SUV наречен Terrotory, кој ќе се нуди во верзии со 5, 6 или 7 седишта…

Ова теренско возило е долго 5046 mm, широко 2016 mm, високо 1876 mm, додека растојанието  помеѓу оскинте изнесува 2950 mm.

Територијата за моделска 2023 година има нов преден панел, централен тунел, нов мултимедијален систем, како и подобри материјали во внатрешноста.

Дел од опремата вклучува панорамски покрив, адаптивна контрола на патувањето и систем на камери од 360 степени.

Првично ќе се нуди мал 2.0-литарски дизел мотор со два турбо полначи, со 218 КС и 500 Nm максимален вртежен момент.

Има и осумстепен автоматски менувач, додека погонот може да биде на задните тркала, односно на сите четири тркала.

Територијата Maxus треба да пристигне на кинескиот пазар пред крајот на оваа година, но неговите цени се уште не се објавени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести