21.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Матиќ во дилема, Атлетико или Интер

Најчитани вести

Атлетико Мадрид и Интер ќе се обидат во јануарскиот преоден рок да ги обезбедат услугите на српскиот репрезентативец Немања Матиќ, тврди „Тајмс“.

Матиќ оваа сезона речиси и да не доби шанса во Манчестер јунајтед кога се во прашање натпреварите во Премиер лигата. Менаџерот Оле Гунар Солскјер го користеше во мечевите во Лига Европа, односно Лига и ФА-купот.

Атлетико Мадрид смета дека тој со своето искуство би бил идеално засилување за нив. Голема предност на Матиќ е што може да биде регистриран за натпреварите во Лигата на шампионите.

Покрај Атлетико, Србинот во своите редови го посакува и тренерот на Интер, Антонио Конте. Матиќ и Конте во минатото соработуваа во Челси.

Интер има добра соработка со Манчестер јунајтед поради што се надеваат дека ќе успеат да го реализираат трансферот.

Минатото лето од Јунајтед на „Џузепе Меаца“ се преселија Ромалу Лукаку и Алексис Санчез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com