Home » Мартин Трпчевски: Пред да се оженам имав два телефони, едниот швалерски, едниот за работа!

Мартин Трпчевски: Пред да се оженам имав два телефони, едниот швалерски, едниот за работа!

by Lina Muslija

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана” девојките седнаа со Мартин Трпчевски познат како Мартин 99. Со него зборуваа на тема љубомора, контрола на партнерот и социјалните медиуми, како и чепкaње во телефони. Ја отворија темата кои партнери се љубоморни и зошто не им веруваат на личноста во која се во врска.

Мартин и Адријана се сложија дека со вистинскиот партнер нема да чувстуваш љубомора, додека Ивана остана на став дека таа ќе го провери телефонот на партнерот за секој случај. Таа дури на двајцата им одржа лекција како треба да се провери телефонот на партнерот, доколку имаат сомнеж.

 

Уживајте во разговорот во кој се отворија многу теми и прашања како зошто сме љубоморни, која е причината за тоа и дали љубовта и љубомората одат едно со друго?

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More