Home » Мартенс: Мицкоски би бил будала да го смени Уставот за непостоечка перспектива

Мартенс: Мицкоски би бил будала да го смени Уставот за непостоечка перспектива

by Журнал.мк

Германскиот новинар Михаел Мартенс, кој важи за добар познавач за процесите во Југоисточна Европа и процесот на евроинтеграција на земјите од овој дел на Европа смета дека Мицкоски може да се охрабри да ги отфрли условите на ЕУ.

„Идниот Премиер Мицкоски може само да се охрабри да ги отфрли условите на ЕУ и Бугарија за почеток на пристапните преговори. Би бил будала да и верува на ЕУ, Париз или Берлин и да го смени уставот на неговата земја за непостоечка „ЕУ-перспектива“, напиша Мартенс на социјалната мрежа Х.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More