Home » Мароканец украл кочански камион со кој е фатен кај илегален граничен премин кон Србија

Мароканец украл кочански камион со кој е фатен кај илегален граничен премин кон Србија

by Журнал.мк

31-годишен мароканец е фатен во близина на македонско-српската граница со украден камион со кочански таблици.

Кражбата е откриена кога граничните полицајци го фатиле мароканскиот државјанин во близина на границата со Србија. МВР извести дека и “возачот” од Мароко и камионот се предадени на полицијата во Кочани каде е украдено возилото.

-На 09.04.2024 во 22.25 часот полициски службеници од Полициската станица за Граничен надзор Сопот во с.Лојане на место викано Миратовски пат поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“ го лишиле од слобода А.Е.(31) од Мароко. Претходно, за товарното возило „мерцедес“ со кочански регистарски ознаки во Полициската станица Кочани било пријавено дека било одземено од непознато лице. По насоки од јавен обвинител лицето и возилото ќе бидат предадени на полициски службеници од Полициската станица Кочани за понатамошна постапка, соопшти МВР.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More