Home » Маричиќ на регионален состанок на министрите за европски прашања и финансии на Западен Балкан

Маричиќ на регионален состанок на министрите за европски прашања и финансии на Западен Балкан

by Журнал.мк

Првиот заменик-претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ од денес престојува во дводневна посета на Котор, Црна Гора каде што ќе учествува на министерскиот регионален состанок на министрите за европски прашања и финансии на Западен Балкан посветен на Планот за Раст и ќе биде дел од делегацијата на регионалниот самит на лидери.

Состанокот на министрите и вицепремиерите на Западен Балкан под мотото и му претходи на утрешниот Лидерски самит на кој ќе учествуваат лидерите на земјите од регионот на Западен Балкан, како и највисоките претставници на Европската Комисија.

На состанокот ќе се дискутираат приоритетите и следните чекори кои ќе се преземат за реализација на Планот за раст во регионот на Западен Балкан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More