Home » Мареска нов тренер на Челси?

Мареска нов тренер на Челси?

by Журнал.мк

Фудбалскиот инсајдер Фабрицио Романо објави дека италијанскиот стручњак Енцо Мареска ќе биде нов тренер на Челси.

Според Романо, останува да се види дали Мареска ќе добие двегодишен или тригодишен договор и колкава отштета треба да плати Челси на неговиот клуб Лестер.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More