Home » Малолетници се тешко повредени, излетале со возило од пат во Тетовско

Малолетници се тешко повредени, излетале со возило од пат во Тетовско

by Журнал.мк

Двајца малолетници се тешко повредени откако денеска околу 14 часот излетале со возилото на локалниот пат Стримница – Челопек, во Тетовско.

– Во СВР Тетово е пријавено дека патничко моторно возило „смарт“ со тетовски регистарски ознаки управувано од малолетник од Челопек излетало од коловоз. Во несреќата, возачот и сопатникот во возилото, исто така, малолетник од Стримница се здобиле со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница – информираше портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More