Home » Малолетници и маж каснати од кучиња скитници во Чаир, Гази Баба и Центар

Малолетници и маж каснати од кучиња скитници во Чаир, Гази Баба и Центар

by Журнал.мк

Вкупно четири лица вчера биле каснати од бездомни кучиња на подрачјето на три скопски општини.

Вчера во 10:40 часот во Полициската станица Центар, Н.М.(45) од Скопје пријавил дека на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје, неговата малолетна ќерка била касната од куче скитник. Ваква пријава во 20:00 часот во Полициската станица Гази Баба, поднел и Д.А.(37) од Скопје кој навел дека во населбата Ќерамидница во Скопје, неговиот малолетен син бил каснат од куче.

Во истата полициска станица Д.А.(37) од Скопје пријавил дека во населбата Ќерамидница во Скопје неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник, а во Полициската станица Чаир, В.П.(63) од Скопје пријавил дека на ул.„Качанички пат“ во Скопје бил каснат од куче.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More