18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Макрон: Тоа што се случи во Вашингтон дефинитивно не е американски

Најчитани вести

Тоа што се случи во Вашингтон секако не е американски, изјави францускиот претседател Емануел Макрон од Елисејската палата на француски и на англиски јазик.

На видеото објавено на социјалните мрежи околу три часот по полноќ по локално време Макрон побара „да не се попушта пред насилството на неколкумина“

Тој наведе и дека нема да се попушти пред насилството на неколкумина, кои сакаат да ја предизвикаат демократијата.

– Она што се случи во Вашингтон дефинитивно не е американски. Веруваме во силата на нашите демократии. Веруваме во силата на американската демократија, истакна Макрон и објави хаштаг „Ние сме едно“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com