Home » Македонецот Гого Славевски во Мајами вечерва ќе се бори за светска титула во бокс

Македонецот Гого Славевски во Мајами вечерва ќе се бори за светска титула во бокс

by Lina Muslija

Maкедонецот Гого Славевски (28 години) вечерва ќе се бори за светска титула во бокс со голи раце. Славевски се натпреварува во БКФЦ категорија и негов противник ќе биде Американецот Џејк Линдси. Ова е пресметка на двајца непоразени борци во ова натпреварување.

Славевски е со скор од 5:0, додека неговиот противник има една победа помалку.

Борбата ќе се одржи во Мајами каде што е и базата на момчето кое има потекло од скопско Ѓорче Петров, се очекува да има голема поддршка и од македонската заедница.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More