Home » Македонците од Германија дадоа рок до 23-ти февруари, ако не се поништи решението за пасошите, ќе ја тужат државата!

Македонците од Германија дадоа рок до 23-ти февруари, ако не се поништи решението за пасошите, ќе ја тужат државата!

by Журнал

Македонците од Германија дадоа рок до 23. февруари, ако Владата не го повлече решението за поништување на пасошите, ќе ја тужат државата, објави Сител.

Во писмо испратено до Џафери, Фон дер Лајен, германискиот канцелар Шолц бараат македонската влада или да го повлече своето решение за поништување на важечките пасоши или државата да се погрижи за брзо и ефикасно издавање на патни исправи.

Целата вест на Сител.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More