15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Мајкл Џексон немал нос за време на неговата смрт?!

Најчитани вести

Веста за смртта на еден од најпознатите музичари на 20 век го шокираше светот во јуни 2009 година, а деталите поврзани со неговиот живот продолжуваат да ја интригираат јавноста. Сега е објавено дека Мајкл Џексон немал нос за време на неговата смрт.

Иако тој самиот тврдеше дека имал само две операции на носот во животот, експертите тврдат дека, со оглед на неговиот изглед, му биле извршени дури 20 процедури, поради комплексот што го создал неговиот татко уште од времето кога Мајкл бил дете.

Таткото на Мајкл, кој почина во 2018 година на 90-годишна возраст, наводно бил крајно насилен кон своите деца, а кружат гласини дека тој ги тепал со стап ако направеле грешка во нота или танцувачки чекор за време на пробите. Основачот на американската музичка династија кој, откривајќи го музичкиот талент кај петмина негови синови, ја формираше групата ‘Џексон 5’, изгледаше како да има совршен живот однадвор, но reportedо наводно не дозволил ниту едно од неговите деца да се занимава со социјални активности надвор од семејството. На децата не им беше дозволено да имаат пријатели, па ова влијаеше и на самодовербата на Мајкл и го спречи да расте нормално.

Татко му го нарече „големиот нос“, кој разви комплекси на Џексон. На крајот, Мајкл направил ринопластика за да ги промени големината и обликот на носот, но со текот на времето станал опседнат со козметички процедури.

Кога Мајкл почина во 2009 година, јавноста беше шокирана. Контроверзниот уметник, чиј живот беше обележан со скандали и обвинувања за педофилија, стави крај на срцевата слабост предизвикана од предозирање со опијати. Две години по неговата смрт, се дозна дека неговиот личен лекар Конрад Мареј му дал предозирање со Пропофол што предизвика срцева слабост и смрт.

Обдукцијата траеше пет часа, а луѓето што го видоа Мајкл откако почина, рекоа дека носот скоро повеќе не постои на неговото лице. Според Ролинг Стоун, оние што го виделе телото на Џексон рекле дека му недостасува носот, и „таму каде што беше некогаш, останаа само парчиња рскавица и мала, темна дупка“. Инаку, Џексон носеше црна перика во јавност затоа што голем дел од главата му беше без влакна, бидејќи во 1984 година претрпе сериозни изгореници на скалпот додека снимаше реклама за Пепси. На телото на пејачот се пронајдени бројни лузни од пластична хирургија, а тој страдал и од витилиго.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com