Home » Маглата повторно одложи летови на скопскиот аеродром

Маглата повторно одложи летови на скопскиот аеродром

by Журнал

Густата магла утрово прави проблем во авиосообраќајот во земјава.

Според информациите објавени на веб страната на скопскиот аеродром, повторно има доцнење и одложување на летови. Слична беше ситуацијата и вчера кога повеќе летови доцнеа во своите полетувања и слетувања а имаше и такви кои беа откажани.

Маглата се дигна во попладневните часови по што авио сообраќајот продолжи да се одвива со нормална динамика.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More