10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Maнџукиќ објасни зошто го избрал Милан

Најчитани вести

Марио Манџукиќ од вчера е официјално играч на Милан.

После потписот Манџукиќ го даде и првото интервју за клупскиот сајт на Милан и објасни зошто го избрал Милан.

„Многу работи пресудија да дојдам во Милан. Станува збор за еден од најдобрите клубови во светот. Политиката на клубот се совпаѓа со моите амбиции. Доволно е да се каже само Милан, сите знаат колкава големина има тоа има“, изјави хрватскиот напаѓач.

Манџукиќ откри и дека зборувал со Ребиќ пред да дојде во клубот.

„Зборував со Ребиќ, ми кажа навистина убави работи. Верувајте, многу се радувам што ќе играм со Ибрахомовиќ. Секогаш сум го ценел како играч и сега ќе имам прилика да играм со него“, истакна Манџукиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести