MИЛОШОСКИ ЗА НОВИТЕ МОМЕHТИ ВО “РЕKЕТ“: Кој реkетиpал и уцeнуBaл со снимки од мaлолетничkи

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Кодипаните објави на новинарот Героски, заедно со дојавите од другите социјални мрежи, даваат сериозни индиkации за зл оупотреба на службената положба од страна на висок функционер во МВР (сопруг на пратеник од СДСМ во Собранието), со зл оупотреба на прислушкувани снимки од СЈО/УБК за изнуда на големи пар и од бизнисменот Фиат Цаноски, преку проектот “Реkет”.

Доколку на обвинителката Рускоска и треба помош во толкувањето на пораките и случајот, истата може да ја добие лично од премиерот Заев, кој слушам дека бил многу добро упатен во деталите од овој случај и потребно е да даде исказ!, напиша Милошоски.

Izvor: INFOMAX

Кодираните објави на новинарот Героски, заедно со дојавите од другите социјални мрежи, даваат сериозни индикации за…

Posted by Antonio Miloshoski on Saturday, September 7, 2019

Ж.А.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.