Home » Лукаревска: Се поделија кексите, гурабиите и млекото

Лукаревска: Се поделија кексите, гурабиите и млекото

by Журнал.мк

Пратеничката од редовите на СДСМ, Сања Лукаревска, на својот профил на Фејсбук реагираше на гласањето за законските измени за новите министерства, откако пратеници на ДУИ гласаа за Законот.

„Во петок, во длабока ноќ, во име на „новата“ коалиција се поделија кексите, гурабиите и млекото. Повеќе, наспроти ветеното помалку. На гордоста и нема крај“, објави Лукаревска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More