Home » Луфтханза ги намалува летовите кон Скопје

Луфтханза ги намалува летовите кон Скопје

by Журнал

Германскиот гигант Луфтханза привремено ги намалува летовите помеѓу Скопје и Фанкфурт во Март месец. Ваквата одлука е донесена поради проблемите со моторите со кои се соочува германскиот гигант. Почнувајќи од први Март, Луфтханза планира да задржи помеѓу пет и 9 летови неделно што е намалување од десете летови што ги имаше оваа авиокомпанија.

Летовите се очекуваат да се нормализират во Арпил месец каде треба да се врати пак бројката од десет летови неделно за што подоцна пак таа бројка ќе падне на девет лета од остатокот на летната сезона. Во соопштението на Луфтханза се вели дека и во ваквиот распоред можни се промени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More