Home » Ловџија со пушка повредил маж од Македонска Каменица

Ловџија со пушка повредил маж од Македонска Каменица

by Журнал

Вчера полициски службеници од Македонска Каменица го лишиле од слобода Д.С.(57) од Македонска Каменица.

Тој според пријавеното, со ловечка пушка му нанел прострелни рани на Д.Ј.(39) од Македонска Каменица, додека бил на лов со повеќе лица во с.Пресека, кочанско.

Според МВР, по документирање на случајот против Д.С. ќе биде поднесена кривична пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More