32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Ливерпул се вклучува во трката за потписот на Алаба

Најчитани вести

Давид Алаба на лето ќе биде слободен фудбалер, откако ќе истече неговиот договор со Баерн Минхен. Најголемите европски клубови сега се слободни да почнат преговори со одличниот дефанзивец.

Австриецот има голем број понуди, а европските медиуми велат дека Реал Мадрид е најблизу до неговиот потпис. Сепак, во трката сега се вклучува и Ливерпул. Јирген Клоп во Алаба гледа идеален партнер во одбраната на Вирџил ван Дајк.

Фактот дека може да игра и како стопер и како лев бек, го прави идеално засулување за многу клубови. Наскоро се очекува Алаба да ја донесе својата конечна одлука и да одбере помеѓу богатите понуди од Реал Мадрид, Ливерпул, ПСЖ, Јувентус и други.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com