LG ќе претстави четири смартфони од G серијата

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Според сајтот LetsGoDigital, LG поднесе четири патент апликации кон KIPRIS за идните паметни телефони G-G10, G20, G30 и G40.

Апликациите се поднесени на 7 јули и може да укажуваат на можна промена во нумерирањето на паметните телефони во серијата, која може да ја користат шемата од линијата V. Претходно сличен потег беше направен и со серијата К.

Според холандската страница, корејците веројатно ќе ги презентираат своите нови модели околу февруари следната година.

извор: USB.mk

T.E.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.