Home » Левин постигна 51 поен, но Чикаго загуби во Детроит

Левин постигна 51 поен, но Чикаго загуби во Детроит

by Журнал.мк

Зек Левин со својот индивидуален настап ја одбележа вечерта во НБА-лигата, но Чикаго загуби на гостувањето кај Детроит со 118-102.

Левин реализираше 51 поен и стана само првиот играч на Булс што постигнал 50 или повеќе поени на еден натпревар без да запише асистенција по Мајкл Џордан. Пистонс ја прекинаа губитничката низа од 15 натпревари по ред од Чикаго и тоа благодарение на Кејд Канингем, кој постигна 25 поени и 10 асистенции и Џејлен Дурен, кој имаше 23 поени и 15 скокови.

Феникс со 126-104 ја победи Јута, а Кевин Дурент имаше 26 поени за домашниот состав. Жоел Ембид и Тајрис Макси постигнаа по 34 поени за да ја одведат Филаделфија до триумф од 114-107 на гостувањето кај Торонто.

Мајами загуби по втор пат сезонава на третиот натпревар и тоа во Минесота со 106-90.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More