Home » Левица: Црвениот бран почнува од Струмица

Левица: Црвениот бран почнува од Струмица

by Журнал.мк

„Борбата за Македонија ја започнуваме во Струмица, во т.н. „бастион на заевизмот“ со јасна порака: СДС мора да биде поразен и засекогаш заменет како доминантната партија во левиот политички спектар“, соопшти партијата Левица.

Оттука, велат, „ќе одекне повикот на новото време и на враќањето на достоинството на Република Македонија“.

Како што информираат од Левица, на 4 април, со почеток од 19:30 часот, свое обраќање во Домот на културата „Антон Панов“ – Струмица ќе имаат кандидатката за претседател на Република Македонија, проф. д-р Билјана Ванковска, претседателот на Левица и носител на ИЕ 1, проф. д-р Димитар Апасиев, како и носителот на ИЕ 4, Сашко Јанчев.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More