Home » Левица ќе учествува на сите избори

Левица ќе учествува на сите избори

by Журнал.мк

Ќе се појавиме на сите избори, вели во денешната епизода на Тешки муабети генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска.

– Веќе работиме активно и на терен, во однос на предизборна програма и слично се спремаме. Особено после протестите кои ние во континуитет ги организиравме и за Францускиот предлог, ние организиравме протести и во Битола и во Охрид, народот се ограбри да доаѓа кон нас.

Народот веќе се охрабри јавно да не поддржува, јасно ни е дека ќе бидеме саботирани од двете партии, им нудат на наши членови ситни вработувања, таков очаен менталитет кој не можат тие две партии да го надминат.

Ние сме непоткупливи. Ние веќе имаме една широка владејачка коалиција во општините меѓу СДСМ и ДПМНЕ, побрзо тие ќе се договорат меѓу нив, отколку да се договорат со нас.

Народот го виде нашиот ентузијазам и дека ние ги блокираме сите штетни процеси во државата.

Ние всушност видовме дека ДПМНЕ на локално ниво по ништо не се разликуваат од СДСМ, наш советник се суди со заменик-градоначалникот на Битола оти сме објавиле дека во кафана имаат трошено не знам колку пари, вели Мојсоска.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More