Home » Lenovo објави фотографии од Legion Y700 таблетот за гејминг

Lenovo објави фотографии од Legion Y700 таблетот за гејминг

by Журнал.мк

Неодамна, микроблогот на Lenovo, гејмерскиот оддел на Legion, официјално објави некои од параметрите на Legion Y700 Gaming таблетот. Како што беше најавено, Legion Y700 користи екран од 8,8 инчи, резолуција од 2560 × 1600 со 100% DCI-P3 опсег на бои и поддржува висока стапка на освежување од 120 Hz и стапка на земање примероци на допир од 240 Hz.

Судејќи според фотографиите, овој мал таблет од 8,8 инчи е совршен за играње игри и има соодветна големина на екранот, доволно да се држи со двете раце. Логото на LEGION е испечатено на задната страна на уредот; модулот на објективот се наоѓа во горниот лев агол и изгледа како камера со LED светло; предната камера е една во средината, сместена во рамка; на дното е Type-C интерфејс, а се чини дека има и копче за рамо од страната.

Legion таблетот за играње е нова категорија, а според името, денес објавениот Y700 може да припаѓа на модел од средната класа, по што може да постои и модел од високата класа Y900. Legion телефонот за игри е веќе објавен во две генерации, а нов ќе биде објавен како Legion Y90 Gaming Phone.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More