Home » Lenovo на MWC ќе претстави проѕирен лаптоп

Lenovo на MWC ќе претстави проѕирен лаптоп

by Журнал

Lenovo планира да го искористи Mobile World Congress за да претстави концептуален транспарентен лаптоп, а познатиот типстер од социјалната мрежа X, Еван Блас, објави рендер.

URL

„Горниот“ дел на лаптопот е целосно проѕирен OLED, што е технологија за прикажување што LG и Samsung ја развиваат веќе некое време.

Проѕирен е и вториот дел од лаптопот, но се чини дека главните компоненти се скриени под непроѕирната „брада“. Има и потенка рамка околу работ, веројатно за порти и антени, додека остатокот припаѓа на тастатурата чувствителна на допир, која е вградена во панелот.

 

Оние што ќе го посетат MWC во Барселона на крајот на февруари ќе имаат можност да го видат овој концепт, но и други интересни уреди.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More