Home » Лефков: Обидите за изигрување на волјата на народот се минато

Лефков: Обидите за изигрување на волјата на народот се минато

by Журнал

Миле Лефков пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека носители на извршната власт одамна не се СДСМ, бидејќи се однесуваат како помал коалиционен партнер на ДУИ.

– Пред извесно време кандидираа друг човек од друга политичка партија да биде премиер, со единствена цел да се организираат фер и демократски избори и видовте каков театар се случи во Собранието. Од претседателот на владата беа прекршени повеќе членови межу кои и членот 6 од Законот за политички партии според кој секоја партија може самостојно да ги избира политиките со кои ќе настапува. Тоа беше направено со цел да се спаси на она што го нарекуваат европски фронт. Се обидоа да воведат пракса губитник со губитник. Тоа покажува дека обидите за изигрување на волјата на народот се минато. – рече Лефков.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More