Home » Леброн доби удар в лице од Брукс, но кошаркарот на Хјустон помина без исклучување

Леброн доби удар в лице од Брукс, но кошаркарот на Хјустон помина без исклучување

by Журнал

Леброн Џејмс повторно е вмешан во расправија со Дилон Брукс. Во последната четвртина, играчот на Хјустон го удри во лице лидерот на Лејкерс по еден дуел во скок.

Судиите по прегледувањето на видеоснимката, му доделија на Брукс неспортска грешка од прв степен, дозволувајќи му да избегне исклучување. Џејмс не го криеше незадоволството од оваа одлука.

Додека зборуваше со новинарите по натпреварот, Леброн прво игнорираше, а потоа не го одговори прашањето за Брукс.

Конфликтот меѓу Џејмс и Брукс започна во текот на минатата сезона, кога кошаркарот кој настапуваше за Мемфис на различни начини се обиде да го испровоцира четирикратниот МВП на НБА.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More