Home » Лажно се претставувал како градежник и украл 2.000 евра од Тетовец

Лажно се претставувал како градежник и украл 2.000 евра од Тетовец

by Журнал

Во 14.30 часот вчера во СВР Куманово, 27 – годишен маж од Тетово пријавил дека бил измамен од едно лице за сума од 2.000 евра.

Според пријавеното, лицето лажно се претставило како вработен во фирма за градежништво и, откако телефонски се договориле за купопродажба на градежен материјал во Куманово, му ги дал парите. Како што е пријавено, кога отишол во градежната фирма сфатил дека е измамен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More