Home » Лаутаро ќе потпише нов договор со Интер, а во јуни за 150 милиони евра се сели во ПСЖ!

Лаутаро ќе потпише нов договор со Интер, а во јуни за 150 милиони евра се сели во ПСЖ!

by Журнал

И натаму траат натегањата меѓу Интер и Лаутаро Мартинез околу новиот договор. Колку за потсетување, Аргемнтинецот кој е капитен на “неро – аѕурите“ има договор со клубот од Милано до 2026 година, но и двете страни се заинтересирани за нов договор.

Лаутаро од Интер бара за новиот договор 10 милиони евра годишно, додека Интер му нуд “само“ осум и затоа досега двете страни не се договориле.

Сепак според медиуите во Италија има договор, и двете страни нашле заеднички јазик а тоа значи дека Лаутаро ќе потпише нов догово со откупна клаузула од 150 милиони евра.

Ова значи дека Интер е согласен Лаутаро во јуни да се пресели во ПСЖ, како замена за Мбапе, за што “неро – аѕурите“ би добиле 150 милиони евра отштета.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More