32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Лампард: Сите во Челзи посакуваме Вилијан да го продолжи договорот

Најчитани вести

Тренерот на Челси, Френк Лампард, посакува Вилијан да се согласи на продолжување на соработката со „сините“ од Лондон.

-Вилијан е во преговори со клубот. Тој разговара за условите за плата. Искусните играчи сигурно ќе ви помогнат кога имате млад тим. Сите во Челзи го сакаат Бразилецот. Ова е феноменален и јас сум навистина среќен што го имам во тимот, вели Лампард.

Бразилецот минатото коло ги постигна двата гола во триумфот над Тотенхем.

Вилијан во тековната сезона има 17 настапи за Челси во Премиер лигата, постигнато четири гола и забележано три асистенции.

Договорот на 31-годишниот играч од средниот ред со клубот истекува во летото 2020 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com