Home » Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи

Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи

by Журнал.мк

На 26.02.2024 во 10.25 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.П.(42) од село Табановце, кумановоско, затоа што во просториите на Отсекот за управни работи Куманово физички нападнал еден вработен кој извршувал службени дејствија, информираат од кумановската полиција.

Н.П. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, како што додаваат од полиција, против него ќе следува соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More