8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Кучето Кико стана интернет ѕвезда поради смешните пози на семејните фотографии

Најчитани вести

Финскиот шпиц Кико стана вистинска интернет сензација – ова куче може да ја сврти главата за 180 степени и тоа е поза која секогаш ја зазема кога и да се фотографира.

9-месечното куче и нејзините сестри Тофу и Каја на Инстаграм имаат 95 илјади следбеници, а многу е интересно и за случајните минувачи. 

„Кога луѓето ќе ја видат во живо, секогаш се шокираат и се прашуваат како го прави тоа. Потоа се смеат“, раскажала сопственичката на Кико.

Кико, освен овие вештини, научила и да биде многу гласна и обожува да разговара со луѓето.

„Пристигна на свет неколку дена откако на Нов Зеланд настапи локдаун и нејзиното друштво многу ми помогна да ги пребродам последните месеци. Таа е разиграна и секогаш има што да каже“, додала сопственичката.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести