Home » Кржаловски: Не верувам во сценарио да пропаднат претседателските избори, заканите се предизборна реторика

Кржаловски: Не верувам во сценарио да пропаднат претседателските избори, заканите се предизборна реторика

by Журнал.мк

Не верувам во сценарио да пропаднат претседателските избори, условите и заканите се само дел од предизборната реторика – вели за ТВ 24 Александар Кржаловски директор на МЦМС.

Тој иако не исклучува опција за т.н бугарско сценарио, односно никој да не формира влада, сепак смета дека ВМРО-ДПМНЕ,не ќе најде политичко алиби за условувањата од албанскиот блок со уставните измени за внесување на Бугарите во него.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More