Home » КРМОВ: ДПМНЕ и со апсолутно мнозинство нема да го раководи Собранието

КРМОВ: ДПМНЕ и со апсолутно мнозинство нема да го раководи Собранието

by Журнал.мк

Пратеникот од редовите на Левица Борислав Крмов на социјалните мрежи ја искоментира изјавата на Арбен Таравари дека Албанците ќе имаат шест министри и претседател на Собранието. 

„ДПМНЕ со апсолутно мнозинство нема да го раководи Собранието! Со 58 или 61 пратеника ова е брука и колапс на ДПМНЕ кои повторно КЛЕКНАА пред албанскиот политички фактор. Толку е силата на „комитите“ од белата палата кои пред Левица р’жат, а пред ВРЕДИ мјаукаат. На ова предупредувавме. Без Левица како фактор за Влада се повторува истото, без разлика колку пратеници освоиле ДПМНЕ или СДС. Македонскиот народ е повторно излажан и останува потстанар во сопствената држава“, пишува Крмов.

Додава дека Левица останува единствената сила која сега со шест пратеника ќе се бори против насилната косоваризација на државата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More