Home » Крива Паланка е втора „Најеколошка општина во државата за 2023″

Крива Паланка е втора „Најеколошка општина во државата за 2023″

by Журнал.мк

Висока, втора награда за Крива Паланка на конкурсот “Најеколошка општина во државата за 2023”, на кој прворангирана е Општина Берово.
-Заложбите за чиста и зелена општина се препознаени, даваат резултати и носат позитивен имиџ на градот. Наградата е заслуга на сите што со секојдневната работа придонесуваат нашиот град да биде позициониран високо на листата на најчисти градови во земјава, порачаа од општина Крива Паланка.
Организаторите на конкурсот “Пакомак” и “Балкан ЕКО институт” ја наградија општината со сет реквизити за најмладите жители.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More