Home » Кристина и Љуба снимија спот со еротски сцени за песната „Посилна“ – дали има нешто меѓу нив?Чаршијата неуморно озборува!

Кристина и Љуба снимија спот со еротски сцени за песната „Посилна“ – дали има нешто меѓу нив?Чаршијата неуморно озборува!

by Lina Muslija

Тема за дилема, која ја мачи и македонската и српската публика, нивните огнени обожаватели. А, токму тука се крие зајакот. Да се прераскажува, а со самото тоа да се слуша и песната. Песната се вика „Посилна“ и веќе е добро позната од „Макфест 2023“. Сега има и видеоприказна изработена од „Sneak Media“

Дали има некои искри на љубов меѓу Кристина Димитри, поранешна македонска мис, а сега естрадна пејачка, и српскиот пејач Љуба Перуќица? Откако ќе го погледнете нивниот заеднички спот каде што има и некои еротски сцени, логично се поставува прашањето: дали само снимале или, можеби, и уживале? Тема за дилема, која ја мачи и македонската и српската публика, нивните огнени обожаватели. А, токму тука се крие зајакот. Да се прераскажува, а со самото тоа да се слуша и песната. Песната се вика „Посилна“ и веќе е добро позната од „Макфест 2023“. Сега има и видеоприказна изработена од „Sneak Media“. А, во приказната, како во некој краток филм, Љуба и Кики одлично ги толкуваат улогите. Се покажа дека се одлични и како актери, а не само како пејачи.

– Чест ми е да соработувам со Љуба, кој е еден од најдобрите вокали на овие простори. Неговата сопруга, Катарина, е убава и харизматична. Таа одлично знае што значи шоу-бизнис, па така немаше причина ни за трошка љубомора или сомнеж – вели нашата згодна Кристина (поранешна сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски).

Освен тоа, во меѓувреме, Катарина и Љуба станаа среќни родители, со што им останува на обожавателите, полни со бујната фантазија, само да озборуваат. Повеќе од тоа, здравје!

Комплетен автор на песната (музика, текст, аранжман) е Стефан Стојановски. И на макфестовската сцена беше испеана комбинирано, на македонски и на српски јазик. Песната е мошне модерна аренби балада, која освојува на прво слушање и не се заборава.

Тука завршува прашината што се крена околу спотот, па сега останува само песната „Посилна“ да конкурира за еден од хитовите на годината, која пополека изминува.   Д.М.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More