Home » Крафт славеше во Бишофсхофен – Кобајаши победи на новогодишната турнеја

Крафт славеше во Бишофсхофен – Кобајаши победи на новогодишната турнеја

by Журнал

Јапонскиот ски-скокач Рјоју Кобајаши е победник на 72-та новогодишна турнеја „Четири ски скокалници“.

На последната станица од турнејата во австриски Бишофсхофен, Јапонецот го освои второто место, додека Австриецот Стефан Крафт.

Третото место го зазеде словенечкиот репрезентативец Анже Ланишек, кој на таа позиција беше и по првата серија.

Во финалната серија Ланишек го имаше најдобриот скок од 141 метар, но Австриецот и Јапонецот од првата серија имаа преголема предност за да му овозможат победа.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More