Home » Крадец фатен на дело, следува пријава

Крадец фатен на дело, следува пријава

by Журнал.мк

Денеска (05.06.2024) во 00:15 часот, полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода А.А.(38) од Штип.

Тој бил затекнат при извршување кривично дело „тешка кражба“ во продажен објект на ул.„Крсте Мисирков“ во Штип, од каде одзел повеќе производи.

Тој бил задржан во полициска станица, а украденото било вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против А.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More