Home » Ковачевски: Силата е во заедништвото, а пред избори ќе се изнаслушаме кој е главен

Ковачевски: Силата е во заедништвото, а пред избори ќе се изнаслушаме кој е главен

by Журнал.мк

„Во моментот Македонија ја води премиер Македонец. Веќе влегуваме во еден период на предизборие, така да вие сте искуствени новинари, ние сме веќе посебно јас малку повозрасен од дел од тука, така да мислам дека во наредниот период од 7 месеци 8 месеци ќе се изнаслушаме кој е главен, изјави премиерот Димитар Ковачевски по повод вчерашната изјава на Артан Груби дека Македонија ја води премиер Албанец.

Тој додаде дека е клучно е дека функционираме еден Македонец, Влав и Албанец за да зголемиме плати, пензии и инвестиции.

„Притоа да се задржи размената компонента на буџетот и да се обезбедат финансиски средства и за зголемени плати и за зголемени пензии и за зголемени инвестиции и со тоа ја праќаме пораката дека силата ја алиштвото и им благодарам и на Филип и на Фатмир.“ заклучи Ковачевски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More