Home » Ковачевски, Шекеринска и Османи на средба со Албин Курти

Ковачевски, Шекеринска и Османи на средба со Албин Курти

by Журнал

Косовскиот премиер Албин Курти е во посета на Република Македонија, каде вечерва во позната скопска кафеана се сретна со лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски, поранешната министерка за одбрана Радмила Шекеринска, министерот за надворешни работи и портпарол на ДУИ, Бујар Османи…

Според првичните информации специфична тема на разговор немало, не се разговарало за мешањето на Курти во партиите на Таравари и албанската опозиција. Вечерата била после панел-дискусијата, а утре ќе има официјална средба во седиштето на СДСМ.

Коментари за средбата слушнете во живо во „Тешки муабети“, каде денес можете да дадете и сопствен коментар со јавување во живо во емисијата.

Ексклузивна снимка: Ковачевски, Шекеринска и Османи на вечера со косовскиот премиер Албин Курти

Posted by infomax.mk on Friday, February 9, 2024

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More